В «Гранях» відбувся обласний майстер-клас

В «Гранях» відбувся обласний майстер-клас

Гурток ракетомоделювання – це один із найцікавіших видів дитячої науково-технічної творчості . Він передбачає побудову, виготовлення та запуск моделей ракет, надає широкі можливості для розвитку пізнавальних і творчих здібностей учнів, їхньої участь у змаганнях, конкурсах.

 

Моделювання ракет, створення діючих копій – одне з найцікавіших і високотехнологічних видів захоплень. Ракетомоделювання унікальне тим, що поєднує в собі інтелектуальну діяльність і фізичні навантаження, що відбуваються на свіжому повітрі. Момент, коли зроблена своїми руками ракета на швидкості піднімається в повітря, залишає незабутні враження, які запам’ятовуються на все життя!

 

На жаль, у нас в області протягом кількох останніх років гуртків ракето моделювання  становиться все менше.

 

З метою поширення та розвитку гуртків ракетомоделювання в області, розповсюдження досвіду конструювання цих літальних апаратів, Центр «Грані»  організував проведення семінару – майстер-класу за темою «Виготовлення пневмо-гідравлічних моделей ракет в гуртках спортивно-технічного профілю».

 

Захід відбувся 25 березня 2021 року. В ньому  взяли участь більше 15 педагогів із закладів позашкільної та загальної середньої освіти області: Центру «Грані», СЮТ м. Запоріжжя, Оріхівського БДТ, Комишуваського БДЮТ, Приморського ЦДЮТ, Веселівської ЗОШ №2, філії №5 КЗ «Опорний заклад ЗСО «Сузір’я» Оріхівської міської ради, Михайлівської ЗОШ.

 

З вітальним словом до учасників семінару звернувся  директор  Центру «Грані» Богданов Сергій Миколайович.  З інформацією про мережу гуртків спортивно-технічного профілю в Запорізькій області, їх динамікою за останні 5 років та проблемами виступив заступник директора з навчально-методичної роботи Центру «Грані» Ревков Олександр Васильович. Стан організації обласних масових заходів спортивно-технічного спрямування, їх проблеми та перспективи висвітлив у своїй презентації завідувач відділу спортивно-технічного Центру «Грані» Люльченко Ігор Петрович.

 

Головною частиною заходу було проведення майстер-класу по виготовленню пневмо-гідравлічних моделей ракет. Його провів керівник гуртка ракето моделювання Центру «Грані» Потапенко Володимир Едуардович. Гуртки ракетомоделювання під його керуванням працюють на базі школи №23 у Запоріжжі та у Кушугумському НВК.

 

Вже в  цьому році  планується проведення змагань обласного рівня саме в класі пневмо-гідравлічних моделей ракет у Запоріжжі. Умови їх проведення, критерії оцінювання обговорювалися на засіданні обласної координаційно-методичної ради, яке пройшло під час семінару. Завідувач відділу спортивно-технічного Центру «Грані» Люльченко І. П. запропонував місце та терміни проведення змагань, а також рекомендації щодо їх організації та проведення.

 

Захоплюючим видовищем став  запуск пневмо – гідравлічної моделі ракети на подвір’ї  Центру «Грані». Наприкінці заходу всім учасникам семінару видали сертифікати та організували екскурсію до музею техніки Богуслаєва.

 

 

 

Дивитись ФОТО