Комп’ютерна грамотність – це актуально!

Комп’ютерна грамотність – це актуально!

Пандемія, спричинена гострою респіраторною хворобою COVID-19, змусила систему освіти частково чи повністю перейти на дистанційне навчання. Перед педагогами стоїть великий виклик – навчитися вільно користуватись сучасними освітніми електронними ресурсами, організувати роботу та мотивувати дітей до навчання, налагодити зворотній зв’язок і відслідковувати результати дистанційного навчання.

 

У Центрі «Грані» другий рік поспіль активно працює «Школа комп’ютерної грамотності», де педагоги закладу вдосконалюють знання, уміння і навички за допомогою навчальних занять з фахівцями Центру, які володіють комп’ютерною грамотністю. Такі заняття надають морально-психологічну допомогу в адаптації до соціально-економічних умов сучасного життя, забезпечують затребуваність інтелектуального, творчого і професійного потенціалу педагогів, розвивають комунікативні здібності педагогічного колективу. Навчання проводиться як індивідуально, так і малими групами.

 

Результатами діяльності Школи є:

 

  • вдосконалення педагогами закладу навичок роботи на персональному комп’ютері;
  • надання можливості педагогам закладу впевнено працювати в програмах Word, Excel, PowerPoint;
  • підвищення особистісного і соціального статусу педагогів закладу, покращення їх адаптації в сучасних умовах загальної комп’ютеризації суспільства;
  • реалізація комунікативних здібностей через можливості ПК і мережі Інтернет: надання можливості використовувати онлайн-технології для спілкування, удосконалення навичок створювати і працювати з електронною поштою, мессенджерами, соц. мережами.

 

Так, 9, 13 та 16 жовтня 2020 року відбулися чергові заняття у «Школі комп’ютерної грамотності» Центру «Грані». Педагоги закладу активно опановували основні форми комунікації, форми організації онлайн-навчання, знайомилися з платформами для взаємодії онлайн, платформами та інструментами для створення цифрового навчального контенту.

 

Сучасний педагог повинен мати винахідливе мислення, знаходити шляхи розв’язання проблем у будь-якій ситуації, працювати в команді, бути здатним приймати рішення, активно використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології у всіх галузях своєї діяльності.