Методична рада в інтерактивному форматі

Методична рада в інтерактивному форматі

29 вересня 2022 року у КЗ «ЗОЦНТТУМ «Грані» Запорізької обласної ради відбулось засідання методичної ради. Методисти, завідувачі відділів, педагоги закладу стали активними учасниками обговорення актуальних проблем з позашкільної освіти та зміцнення освітянського фронту в особливих умовах воєнного стану з причини російської агресії.

 

Ревков О.В., голова методичної ради ознайомив присутніх з розподілом обов’язків між членами МР та запропонував до затвердження план роботи МР на 2022-2023 н.р. Виступили з пропозиціями щодо оновлення планів роботи МО відділів: Кубатко О.М., голова МО відділу STEM-освіти, Зіновєєва О.В., голова МО відділу МАН, Адамович А.В., голова МО відділу ХТВ, Тюкова Л.М., голова МО відділу ПТМ.

 

Комиса І.В., методист відділу методичного провела педагогічний практикум «Самореалізація як модель мотиваційного менеджменту». Доповідач наголосила на тому, що наразі особливо значимим є вміння переосмислити наявний управлінський досвід, подолати власні стереотипні уявлення про мотивацію діяльності, а як результат – сформувати в колективі сучасні взаємовідносини, застосовуючи мотиваційний менеджмент. Учасники практикуму активно включилися у вирішення запропонованих педагогічних ситуацій, виконання цікавих вправ. Присутні ознайомилися з характеристиками педагогів із різними співвідношеннями мотивації, які залежать від стажу їх роботи; пропрацювали ієрархічну модель мотивації А. Маслоу; ознайомилися з принципом Парéто (правило 80—20). Наприкінці практикуму всі дійшли висновку, що суть самореалізації полягає в активізації внутрішніх мотивів людини.

 

Бойчук Є.Е., методист відділу STEM-освіти презентувала досвід роботи відділу за темою: «Формування навичок інформаційної культури учнів у гуртках комп’ютерних технологій». Під час інтерактивного спілкування було використано Plickers (програму для миттєвого опитування вихованців, в основі якої мобильний додаток, сайт та роздруковані картки з QR-кодами). Присутні стали учасниками онлайн-тестування; оновили свої знання щодо понять «інформаційна культура» та «інформаційна компетентність»; ознайомилися з різновидами мультимедійних курсів та ефективних тренажерів, що використовуються педагогами відділу.

 

Інтерактивне засідання методичної ради довело, що всупереч викликів сьогодення ми продовжуємо шукати інноваційні шляхи вирішення проблем та відкривати нові можливості для фахового спілкування!

 

Дивитись фото