Міжнародний День вчителя

Міжнародний День вчителя

Щорічно 5 жовтня понад ста держав відзначають Міжнародний день вчителя (World Teachers ‘Day). Це професійне свято всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти – день, в який відзначаються роль і заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їхній неоціненний внесок у розвиток суспільства.

 

Наприклад, на сході слово «вчитель», пишуть з великої літери, таким чином висловлюючи глибоку повагу і шану до людей даної професії. І дійсно, справжній учитель – це не просто людина, що дає знання – це людина, яка повністю  віддає себе дітям, яка ні вдень, ні вночі не знає спокою, у цих людей немає ні змін, ні канікул. Учителем треба народитися, стати їм неможливо. Тільки ставши дорослими, ми починаємо розуміти, що, вимагаючи певних зусиль і знань, вчителі вкладали в нас величезну працю, і це не просто примха, а бажання допомогти стати в подальшому гідною людиною. Все, що роблять вчителі, заслуговує найщирішої визнання і подяки.

 

Історія свята

 

Історичною передумовою для заснування Дня вчителя стала Спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів (Special Intergovernmental Conference on the Status of Teachers), яка відбулася 5 жовтня 1966 року в Парижі.

 

В результаті представниками ЮНЕСКО та Міжнародної організації праці був підписаний документ «Рекомендації, що стосуються статусу вчителів» (Recommendation concerning the Status of Teachers).

 

У 1994 році Всесвітній день вчителя відзначався в цей день вперше, і з тих пір святкові заходи незмінно проходять 5 жовтня