Обласний семінар

Обласний семінар

 

22.02.2022 року на базі КЗ «ЗОЦНТТУМ «ГРАНІ» ЗОР відбувся обласний семінар за темою «Здоров’язбережувальний освітній простір сучасного закладу позашкільної освіти».

Захід проведено у форматі онлайн на платформі додатку Google Meet. У семінарі взяли участь понад 100 педагогів, які представляли заклади позашкільної освіти м. Запоріжжя та Запорізької області: директори, їх заступники, методисти, завідувачі відділів, підрозділів, керівники гуртків.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор Центру «Грані» Богданов С.М. Він зазначив, що за умов стрімкої технологізації суспільства та реформ в освіті метою сучасного закладу освіти є – збереження духовного, фізичного, психічного здоров’я дітей та учнівської молоді, формування в них відповідального ставлення до власного життя.

Наступним привітав учасників онлайн-семінару заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної адміністрації Захарчук В.М.  Він підкреслив, що на сучасному етапі дуже важливим стає питання створення у закладі позашкільної освіти безпечного дружнього до дитини освітнього середовища, яке забезпечує сприятливе для здоров’я навчання та виховання дітей, їх комфортний психосоціальний стан,  ефективне управління, партнерство і участь.

З науковим підходом до питання і з корисними рекомендаціями щодо «Формування стресостійкості педагогічних працівників як запорука створення здоров’язбережувального простору ЗПО» виступила Афанасьєва Т.О., завідувачка кафедри менеджменту освіти та психології КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат психологічних наук, доцент.

З результатами соціологічного дослідження щодо збереження здоров’я учасників освітнього процесу Центру «Грані» присутніх ознайомила Комиса І.В., методист відділу методичного.

Досвідом створення здоров’язбережувального освітнього середовища поділилися методисти та завідувачі відділів Центру НТТУМ «Грані»: Бойчук Є.Е., методист відділу STEM – освіти, Зайченко О.В., завідувачка відділу художньо – технічного, Зіновєєва О.В., методист відділу науково-технічного (МАН), Тюкова Л.М., методист відділу ПТМ, Люльченко І.П., завідувач відділу спортивно-технічного.

Наступні доповідачі презентували досвід роботи закладів позашкільної освіти Запорізької області у напрямку збереження здоров’я. Питання формування здоров’язберігаючої компетентності вихованців було розкрито Заноздрою Т.Є., директоркою КЗ «Дитячий центр» Михайлівської селищної ради. Візирська А.О., керівник гуртка Приморського ЦДЮТ виступила за темою «До здоров’я – через позашкілля». Про використання здоров’язбережувальних  технологій  в освітньому процесі закладу позашкільної освіти присутнім доповіла Довгаленко Н.В., заступниця директора з НМР Комишуваського БДЮТ. Провідну роль педагога у формуванні здоров’язбережувального освітнього простору розкрила Божко Я.Ю., методист Центру дитячо-юнацької творчості ім. Є.Руднєвої відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради. Досвідом формування здоров’язбережувальних та соціальних компетентностей вихованців поділилася з колегами Прокопенко О.М., заступниця директора КЗ «Центр позашкільної освіти» Мелітопольської міської ради.

Висновки, що були вироблені під час роботи онлайн-семінару оголосила завідувач відділу методичного Бондаренко О.Б., яка запропонувала учасникам заходу в якості рефлексії не складне маленьке вихідне тематичне тестування, розміщене на Гугл формі за посиланням.

Дякуємо спікерам за яскравий, змістовний, інтерактивний онлайн-семінар!

Всі учасники заходу отримали пакет методичних матеріалів та відповідні електронні сертифікати.

До зустрічей на наступних методичних заходах Комунального закладу «ЗОЦНТТУМ «Грані» Запорізької обласної ради!

 

Дивитись фото