Обласний on-line семінар

Обласний on-line семінар

STEM-ОСВІТА – ЗАПОРУКА ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА АДАПТАЦІЇ ДО ЖИТТЯ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

 

21.02.2023 року на базі КЗ «Запорізький обласний центр НТТУМ «ГРАНІ» ЗОР відбувся семінар-практикум за темою «STEM- освіта в закладі позашкільної освіти – запорука профорієнтації та адаптації до життя в сучасному суспільстві», який було проведено у форматі онлайн-конференції на платформі ZOOM. У заході брали участь понад 100 педагогів: директори, їх заступники, методисти, завідувачі відділів, підрозділів, керівники гуртків, які опікуються впровадженням STEM-освіти. Учасники семінару представляли заклади позашкільної освіти м. Запоріжжя та Запорізької області, Хмельницької, Черкаської, Тернопільської  та Івано-Франківської областей.

 

Учасників відкритого онлайн-семінару привітали директор Центру «Грані» Богданов С.М. та директорка Департаменту освіти і науки Запорізької обласної держадміністрації Бухаріна Л.М.

 

Ґрунтовний аналіз розвитку та висвітлення особливостей використання елементів STEM-освіти у гуртках науково-технічного напряму за інформаційно-технічним профілем надала Смирнова А.В. – завідувачка відділу STEM- освіти Центру НТТУМ «Грані». Досвід впровадження STEM- освіти з формування навичок інформаційної культури вихованців у гуртках комп’ютерних технологій представила Бойчук Є.Е. – методист відділу STEM- освіти Центру НТТУМ «Грані». Тамкович І.О. – завідувачка науково-технічного відділу (МАН) та Зіновєєва О.В. – методист відділу МАН Центру НТТУМ «Грані» презентували досвід впровадження STEM- освіти у науково-дослідну діяльність вихованців.

 

Досвідом створення практичних STEM-кейсів: різні види проєктів, занять, заходів тощо поділилися колеги закладів позашкільної освіти Запорізької області: Буйниченко Л.Д. – заступниця директора ЗПО «Комунарський районний центр молоді та школярів» ЗМР  за темою: «Практичні рішення реалізації  STEM- технологій в ЗПО»; Лєвіна Н.В. – директорка ПНЗ «Центр НТТМ «Політ» Запорізької міської ради та Пазій О.С. – заступник директора з НВР за темою: «Сучасний STEM- захід: від ідеї до втілення в умовах воєнного стану»; Сімченко С.В., керівник гуртка та Демченко Н.Г., методист ЦДЮТ імені Є.М. Руднєвої м. Бердянська за темою: «Використання інтерактивних технологій та віртуальних платформ в реалізації дистанційного та змішаного навчання. Від ЗПО до університету».

 

З досвіду роботи над даною темою закладів позашкільної освіти України виступила Скорохода І.М. – заступниця директора Івано-Франківського обласного державного Центру НТТУМ Івано-Франківської обласної ради, яка висвітлила особливості STEM- освіти Івано-Франківщини.

 

Висновки, що були вироблені під час роботи онлайн-семінару оголосила завідувачка відділу методичного Бондаренко О.Б., яка запропонувала учасникам заходу в якості рефлексії не складне маленьке вихідне тематичне тестування, розміщене на Google-формі за посиланням.

 

Дякуємо спікерам за яскравий, змістовний, інтерактивний онлайн-семінар!

 

Всі учасники заходу отримали пакет методичних матеріалів та відповідні електронні сертифікати.

 

Тримаємо освітянський стрій та разом до ПЕРЕМОГИ!

 

Коміса І. В. – методист вищої категорії КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані» ЗОР

 

Дивитись фото