Тиждень фахового спілкування педагогів

Тиждень фахового спілкування педагогів

 

З 24 по 28 лютого 2020 року в КЗ «ЗОЦНТТУМ «Грані» ЗОР з метою розвитку педагогічної та професійної майстерності педагогічних працівників,  створення мотивації і умов для професійного вдосконалення, активізації творчого потенціалу, модернізації науково-методичного супроводу безперервного, цілеспрямованого професійного зростання керівників гуртків, надання інформаційно-методичної і практичної допомоги педагогам та відповідно до плану роботи закладу на 2020  рік  пройшов «Методичний тиждень».

Згідно плану проведення заходу відбулася панорама відкритих занять педагогів  Центру «Грані», під час якої керівники гуртків обмінялися досвідом та отримали методичну допомогу. Активно працювала «Школа комп’ютерної грамотності» для педагогів закладу за програмами Word, Excel, Smartphone. Відбувся педагогічний практикум за темою: «Особливості роботи із сучасними дітьми «Покоління Z», під час якого присутні ознайомилися з основними установками та цінностями сучасних дітей, їх стосунками з дорослими, особливостями сприйняття інформації. За короткий час обговорення народилося багато цікавих ідей та задумів. Керівники дитячих творчих колективів отримали методичні рекомендації щодо роботи з сучасними вихованцями в умовах закладу позашкільної освіти.

Дуже цікаво та динамічно пройшло заняття в «Школі молодого методиста» у форматі інтелектуального інтерактивну за темою: «Упровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у практику роботи педагогічних працівників». На практиці було доведено, що навіть за допомогою такого звичного сервісу створення презентацій як Microsoft PowerPoint можливо зробити такий цікавий, інформаційно насичений та практично підкріплений інтерактив як «Розумники та розумниці».

В рамках проведення «Методичного тижня» відбулася інформаційна зустріч для методистів міста та області, де було запропоновано для обговорення актуальні питання: участь закладів позашкільної освіти міста та області у методичних виставках різних рівнів; організація участі педагогів у конкурсі професійної майстерності «Джерело творчості»; участь педагогів у професійних конкурсах рукописів, навчальних програм, методичних розробок; популяризація досвіду та публікації педагогічних працівників у фахових виданнях, на освітніх платформах у мережі Інтернет.

Засідання методичної ради закладу стало підсумком роботи педагогічного колективу протягом тижня.  Під час засідання були обговорені питання про роботу з вивчення і творчого впровадження передового педагогічного досвіду, розвиток творчої особистості вихованця в гуртках спортивно-технічного профілю, про хід атестації педагогів Центру «Грані» та роль методичної служби у підготовці керівників гуртків до атестації.

Заключним акордом заходу стало відвідання виставки методичних матеріалів, підготовлених педагогами закладу за минулий рік. «Методичний Вернісаж», складений з методичних матеріалів з досвіду роботи педагогів закладу, а саме: рекомендації, розробки занять, виховних заходів, методичні розробки, доповіді, реферати, збірники Центру «Грані», навчальні програми, матеріали тренінгів та майстер-класів, презентації тощо.

«Методичний тиждень» – традиційний захід в арсеналі закладів позашкільної освіти, але у 2020 році у Центрі «Грані» він отримав оновлений формат, пройшов упевнено, з використанням інноваційних технологій. Педагоги закладу отримали позитивний імпульс руху, підвищили необхідні знання та професійну майстерність.

 

Дивитись фото