12 квітня – Всесвітній день Космонавтики

12 квітня – Всесвітній день Космонавтики

 

Ти знаєш, що найперші ракети винайшли близько 800 років тому, а використовували їх для феєрверків? Сьогодні ракети – це транспортні засоби, що дозволяють людям досліджувати космічний простір, а коли-небудь вони навіть доставлять нас на Марс (будемо сподіватися, що хто-небудь відправить нам звідти листівку!). Ось 5 цікавих фактів про ракети.

 

  • Перші ракети використовувалися для феєрверків ще в 1200-х роках. Це було приблизно 800 років тому.
  • Перш ніж відправити в космос людини, вчені посилали туди собак і мавп (і вони навіть носили спеціально зроблені для них скафандри!).
  • 12 квітня 1961 року на величезній ракеті відправилася в подорож в космос перша людина – Юрій Гагарін. Він облетів навколо Землі за 108 хвилин. Цей день і вважається Всесвітнім Днем космонавтики та авіації. А от перший український космонавт Леонід Каденюк пробув у космосі понад 15 діб – з 19-го листопада до 5-го грудня 1997 року.
  • Ракеті потрібно всього 8 хвилин, щоб розігнатися до швидкості 24 000 км на годину.
  • Щоб подолати силу тяжіння Землі і опинитися на орбіті ракета повинна летіти зі швидкістю 8 кілометрів на секунду (перша космічна швидкість), а щоб «відірватися» від земного тяжіння та полетіти до Марсу, швидкість повинна бути понад 11 кілометрів на секунду (друга космічна швидкість).

 

Дослідники всесвіту – це особливі, безстрашні люди. Як ти думаєш, тобі вистачило б сміливості полетіти на ракеті в космос?

 

А от перші військові або бойові ракети, що злітали з допомогою пороху (суміш сірки, селітри, вугілля), описувалися ще Цен Кун Ляном (Китай) в 1042 р

 

Перші офіційні бойові ракети в Європі з’явилися в Великобританії на початку ХІХ ст. Називалися вони «Конгрева» – по імені конструктора і винахідника Конгрева. Його 6-фунтова (2,72 кг) бойова ракета, розрахована на радіус дії 1825 м і виготовлена в 1805 р, була вперше використана англійським Королівським флотом проти Булоні, Франція, 8 жовтня 1806 р.

 

В ракетомодельному гуртку при Кушугумському навчально-виховному комплексі «Інтелект» (філія обласного Центру НТТУМ «Грані», керівник гуртка Потапенко Володимир Едуардович) конструюють і запускають моделі ракет.

 

Зйомки зроблені до карантину